Organická levandulová květová voda

Nevím, jak to máte Vy, ale mě téměř vždy dokáží uklidnit dvě vůně a sice heřmánku a levandule. K Vánocům jsem tedy dostala od svého milého polštáře se sušenou levandulí a heřmánkem. Když nemůžu usnout, nebo se mi něco nezdá, čichnu k nim a hned je to lepší. Sice pak asi vypadám jako blázen, který téměř fanaticky očuchává svoje polštáře, ale hlavní je, že to zabírá, ne? Navíc obě bylinky mají spoustu skvělých vlastností. Dnes se podíváme speciálně na levanduli (a na heřmánek třeba někdy příště).

Levandulová voda od Soaphorie je vyráběna destilací levandule lékařské, kdy vzniká jako odpad při získávání bylinné silice, která je v rostlině obsažena z 1-3%. Neobsahuje alkohol ani konzervanty, což je vždy důležité si zkontrolovat. V květové vodě totiž nemá nic takového co dělat. Hydrolát voní jemně po levanduli a na pokožku účinkuje velmi jemně. Je ideálním pomocníkem na léto k osvěžení pokožky, nebo jako podklad pod pleťový olej, který se po nanesení na vlhkou pokožku snadněji vstřebává. Mimo jiné se mi taky osvědčilo smíchání se sypkou obličejovou maskou místo obyčejné vody. Po dlouhodobějším používáním se mi zdá, že sušší místa na mém obličeji jsou méně výrazná a tolik nesvědí. Pleť je dočištěná a hebká, nepne a krásně voní. A krásné, téměř retro skleněné obaly jsou u Soaphorie již téměř samozřejmostí. 🙂 O to raději jsem, že je i přes chvilkové váhání nad plastovými potencionálními náhradníky nevyměnila. Takže jedinou nevýhodou zůstává fakt, že v sortimentu mají takovou spoustu druhů květových vod, že Vám dá pěkně zabrat, než si nějakou vyberete. 😀

Levandule lékařská pochází ze Středomoří, ale daří se jí i u nás. Látky obsažené v levanduli potlačují růst bakterií a plísní. Uklidňují ústřední nervový systém, mírně snižují krevní tlak a blahodárně působí na křeče žaludku. Pomáhají upravit střevní činnost, nadýmání. Urychlují hojení ran a zánětů, včetně bodnutí hmyzem. V aromaterapii se užívá proti bolesti hlavy, kdy se doporučuje potřít spánky. Pokud bychom si chtěli levanduli nasbírat a usušit, je pro to ideální suché počasí a doba, kdy květy ještě nejsou zcela rozvinuty. Sušit se dá buď po malých svazečcích, které zavěsíme tak, aby nepřišly do styku se slunečními paprsky a nebo uměle při max. 40 °C.

Za možnost hydrolát testovat děkuji Borůvkovému kopečku (Blueberry Hill) ♡.

Shrnutí:
+složení
+balení
+vůně
+osvěžuje
+nedráždí kůži
+hydratuje

-nenašla jsem

4 Komentáře

 1. Já jsem si dřív kupovala levandulovou vodu od Saloos, nebo růžovou od Purity Vision. Nedávno jsem si koupila levandulovou od Purity Vision a to je hrozné! Ta voda tak neskutečně páchne! Vůbec nevím jak to, jestli je to nějaká špatná várka, nebo jestli se v drogerii zkazila, já fakt nevím, ale to je smrad neskutečný. Jsem z toho uplně nešťastná. Asi ji vyhodím, ten smrad se fakt nehodí. Přitom ta od Saloosu voněla krásně, levandulí. Fakt nechápu, chtěla jsem napsat zprávu na fcb Purity Vision ale nenapsala, nevěděla jsem co napsat – „Vaše voda páchne jak kanál, je to normální?“ :D.

  • Error: Nepodařilo se vytvořit adresář wp-content/uploads/2019/08. Zkontrolujte, zda má nadřazený adresář právo zápisu?
   Piosek

   13.7.2017 at 9:46

   😀 😀 Ježiš, tak to nevím, co s tím udělali 😀 Přijde mi to celkem divné, ty technologické postupy by měly být stejné. Je to základní produkt, do kterého se už nic přidávat nemá, takže nevím, čím to osmradili 😀 Každopádně to asi vyhoď. Myslím, že to nebude úplně ono…

 2. Opětovně pěkný článek, erudovaně zpracovaný.

  • Error: Nepodařilo se vytvořit adresář wp-content/uploads/2019/08. Zkontrolujte, zda má nadřazený adresář právo zápisu?
   Piosek

   11.7.2017 at 9:27

   Děkuju 😀

Napsat komentář

Váš email nebude publikován.

© 2019 Piosek

Šablona od Anders NorenNahoru ↑