Mini set bio parfémů

Před pár dny jsem dělala pečený čaj a když jsem do něj loupala citróny, vzpomněla jsem si, že tuhle vůni mám vlastně moc ráda a to mi připomnělo, že jsem stále ještě nesepsala recenzi ke vzorečkům parfémů od Taoasis. A víte co? Ty jejich parfémy vážně voní, jako čerstvě oloupané citrusy. O důvod víc si o nich teď něco napsat.


Vzorečky parfémů jsou uloženy v papírové kazetě, kde naleznete i podrobný popis jednotlivých vůní. Samotné lahvičky parfémů jsou opatřeny tyčinkou, kterou po otevření balení parfém nanesete.
A jak mě oslovily jednotlivé vůně? V prvé řadě je nutno říct, že každý jsme jiný a co voní jednomu, nevoní druhému. Dále si každý musí uvědomit, že parfémy na každém jedinci voní jinak a proto bychom je před koupí měli vždy vyzkoušet a na závěr bych dodala, že žádná z vůní mi vyloženě nebyla protivná a každá mě něčím zaujala. I když se jedná o citrusové vůně, každá je jiná, něčím zvláštní a v běžném obchodě takové určitě neseženete.

Eins: Je to jedna z nejlehčích a nejsvěžejších vůní celého setu. Je jemná, hravá, sladká. Připomíná mi citrónové bonóny, při jejichž cumlání se vám orosí nos. Vůně se dokonale hodí na letní dovolenou, kdy si na procházce po pláži skočíte pro zmrzlinu a přitom se za vámi otočí nejeden zvědavý nos.

Zwei: Tato vůně je více kořenitá než předchozí. Nevoní jako čistý citrus. Je to přesně ta svěží a výrazná vůně, jakou ucítíte, když utrhnete list citróníku, promnete ho v prstech a přičichnete. Tak alespoň voní v prvních chvílích, poté se změní na velmi sladkou a jemnou, avšak stále s kořenitými podtóny. Stejně jako předešlá vůně je typicky ženská, jemná, nevtíravá.

Drei: Tato vůně mi připomíná čerstvě vymačkaný džus z citrusů. Pěkně vychlazený a v orosené skleničce. Je to velmi plná vůně, energická, zalitá sluncem a vyzařující teplo. Podtóny tohoto parfému jsou nejprve bylinkově kořenité, poté se mění v jemně sladké.

Vier: V první chvíli se rozvíjí velmi výrazná, kořenitá vůně. Citrusy se dostávají do popředí až po chvilce. Výrazná kořenitost pomalu ustupuje a mění se opět v sladké, cukrátkové tóny. Tato vůně je ze všech nejvíce proměnlivá. Stále se však jedná o ženskou, i když trochu těžší vůni. Připomíná teplý večer se západem slunce, vyhřáté kamínky na pláži a moře, které odráží poslední bronzové paprsky sluníčka.

Fünf: Toto je pro mě asi nejvíc mužská vůně z celého setu. Na mé kůži voní skvěle a kdybych byla chlap, určitě si ji pořídím. Bohužel na příslušnících mužského pohlaví v mém okolí zrovna tak skvěle nevoněla a tak ji budu asi očichávat jen ze vzorečku. V prvních okamžicích ucítíte výraznou kořenitost, ale po chvilce se vůně začne rozvíjet v zajímavé, možná jen velmi lehce násládlé tóny. Co mi vůně okamžitě evokovala jsou doutníky, nebo žvýkací tabák. Starou knihovnu, dobový dřevěný nábytek, mapy na stěnách a uprostřed toho všeho sedícího elegána s plnovousem, kouřícího právě onen doutník.

Sieben: Podrobný popis této vůně si můžete přečíst v mém starším článku, stejně tak se zde dozvíte užitečné informace o parfémech jako takových, nebo něco málo o značce Taoasis.

Celkově bych vůně zhodnotila jako velmi ucelené, harmonické. Jediné, co mi vrtá hlavou je, kde se ztratila ta „šestka“?

 

Složení: Alcohol Denat, Parfum, Limonene, Farnesol, Linalool, Coumarin,
Cinnamyl Alcohol, Geraniol, Benzyl Cinnamate

Děkuji Míši z Krásné každý den za možnost vzorečky vyzkoušet a podat vám o nich hlášení.

Shrnutí:
+složení
+výdrž
+rozmanitost vůní

-vůně jsou označeny jako unisex, což mě osobně moc nepasuje
-parfémy sice mají rozmanitý základ, ale téměř všechny mají sladký podtón

2 Komentáře

 1. Moc hezká recenze! A tuze se mi líbí přirovnání ke sluníčku a dovolené. Až mám skoro pocit, že by se každá jednotlivá vůně hodila k použití v jinou dobu během dne 🙂
  Bebe

  • Error: Nepodařilo se vytvořit adresář wp-content/uploads/2019/08. Zkontrolujte, zda má nadřazený adresář právo zápisu?
   Piosek

   11.10.2017 at 9:57

   To je fakt, kdyby tak dlouho nevydržely, tak by se daly střídat i během dne 🙂

Napsat komentář

Váš email nebude publikován.

© 2019 Piosek

Šablona od Anders NorenNahoru ↑